‘Mis Koleji’nde Başarı Tesadüf Değildir’
18 Temmuz 2020
Mis Koleji’nde Tüm Hazırlıklar Tamam
27 Ağustos 2020
Hepsini Göster ↓

Mis Koleji, telafi eğitimlerine hazır

Uzaktan eğitime geçilen Mart ayından itibaren her an yeniden kampüse dönülecek şekilde hazırlıklarına başlayan Mis Koleji, 17 Ağustos itibarıyla yüz yüze eğitime geçecek

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde eğitim verilen Mis Koleji’nde hayal kurabilen ve hayalin peşinde koşabilen nesiller yetişmesi için çaba gösteriliyor. Bu kapsamda, hem değerler eğitimi hem de akademik başarı noktasında ciddi bir altyapıyla eğitim veren Mis Koleji, geleceğin Türkiye’sini inşa edecek nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor. Mis Koleji 2020-2021 yeni eğitim öğretim dönemi öncesi hazırlıklarını tamamladı. Mis Koleji Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yönerge ve bu tedbirlere ek olarak alınan önlemler ile 17 Ağustos’ta başlayacak yüz yüze eğitim için hazır.

‘TEDBİRLERLE ÖRNEK TEŞKİL EDECEĞİZ’

Özel Mis Koleji’nde alınan tedbirler hakkında bilgi veren Özel Mis Koleji Kurucu Müdürü Doğukan Şahin, “Bizim için sağlık her şeyden önemli. Kampüs açıldığında öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışan arkadaşlarımızın sağlıkla eğitim öğretime devam etmesi her şeyden önemli. MEB tarafından bir kılavuz yayımlandı ve alınacak tedbirler okullara bildirildi. 17 Ağustos itibarıyla öğrencilerimiz okullarına güvenle dönebilecek, öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla kavuşacaklar. Eğer süreç yüz yüze ve uzaktan eğitim birlikte yani hybrid eğitime geçilecek şekilde ilerlerse; uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimi birlikte yürütmeye de hazırız. Pandemi nedeniyle “yeni normal” dediğimiz ve uzun süre uygulamamız gereken tedbirlerle yaşamaya alışmalıyız. Mis Koleji kampüsleri yeni normalde de kampüs yaşamında, hijyende, tedbirde örnek teşkil edecek” ifadelerini kullandı.

‘17 AĞUSTOS’TA TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLAYACAĞIZ’

Özel Mis Koleji olarak 17 Ağustos’ta telafi eğitimlerine başlayacaklarına dikkat çeken Şahin, “13 Mart’ta okullarda eğitime ara verilmesi ile birlikte dersimiz adı altında bir platform kurduk. Buraya öğretmenlerimiz tarafından çekilen videoları sisteme yükledik. Sisteme yüklenilen videoları öğrencilerimiz izlemiş oldu. Bunun yanında ZOOM üzerinden öğrencilerimize canlı dersler yaptık. Whatsaap’tan soru çözüm grupları oluşturduk. Öğretmenlerimiz burada soru çözümlerinde öğrencileri ile buluştu. Koronavirüs döneminde uzaktan eğitim ile tüm öğrencilerimizle derslerini eksiksiz olarak ulaştırdık. Özel okullar Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği takvime göre 17 Ağustos’ta özel olarak telafi eğitimine başlayacaklar. İnşallah bizlerde Özel Mis Koleji olarak kurumumuzda gereken tüm önlemleri alarak derslerimize başlayacağız. Okul kapasitemiz normalde 800 kişi. Koronavirüse karşı kapasitemizi bu yıl 550 civarında tuttuk. 24 kişilik sınıf kontenjanlarımızı 17 kişide tutuyoruz. Okulumuzu koronavirüse karşı düzenle olarak dezenfekte ediyoruz. Her katta öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabileceği dezenfektanlar yerleştirdik. Yine okulumuzda KOVİD-19 karşı bilgilendirmeler yerleştirdik. Okulumuzda hemşirelerimiz öğrencilerin ve personellerin ateşlerini ölçecek. Yine izolasyon odası oluşturduk. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi okulumuza heyecan ile bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Comments are closed.