Mis Koleji Ortaokul Eğitim Programı

MİS KOLEJİ ORTAOKUL EĞİTİM PROGRAMI

Mis Koleji Ortaokulu eğitimi çocuklarımızın taşıdığı potansiyeli tüm yönleri ile geliştirerek mesleki açıdan üretken, öğrenme ve gelişme isteğini sürdürebilen; kişisel açıdan özgün, yapıcı, yaratıcı ve mutlu; sosyal açıdan çevresinin temel değerlerini tanıyıp kendi temel değer yapısını oluşturarak çevresinin mutluluğuna katkıda bulunmuş bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Mis Koleji Ortaokul, Konya’nın enleri arasına girecek derecede geniş sınıflardan ve bilim-sanat atölyelerinden oluşmaktadır. Eğitim teknolojisinin etkin kullanıldığı araçlarla donatılmış sınıflarımızda her bir öğrenciye ait dolap vb. bireysel alanlar bulunmaktadır.

Mis Kolejinde milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller, şanlı bayrağını en yükseklerde dalgalandırma arzusu ve gayreti ile yetiştirilecektir.

Mis Koleji Ortaokul eğitim anlayışında;

  Eğitimin eğlenceli yönünü bizimle daha çok görecek öğrencilerimize ve velilerimize en büyük vaadimiz her dersin hikâyesinin ayrı olduğu sıra dışı bir eğitim anlayışı olacaktır. Okula aidiyeti gelişmiş öğrenciler, Mis Kolejinde geçirdiği günün bitmesini istemeyecek, ertesi günü sabırsızlıkla bekleyecektir.

  Yapılandırmacı eğitim anlayışını, kazanım takip ve değerlendirme çalışmalarıyla birleştirmek isteyen ortaokul eğitim modelimizde özgün ders anlatımlarıyla, tam öğrenmeyi hedefleyen, tekrar ve telafi fırsatlarının sunulduğu etkili bir öğrenme gerçekleşirken bunun pekiştirilmesi için kullanılacak yöntem ve testler de özgün, aynı zamanda güdüleyici unsurlarla desteklenecektir.

  Öğrenciler, öğrenme sürecinde, geçmiş yaşantılarında tecrübe ettiklerinin üstüne yeni öğrendiklerini inşa ederek sonuca ulaşmaya çalışır. Önceki öğrenmelerin tekrarı ve yeni öğrenmeler için öğrencilerin hazır hale gelmeleri, ders içi ve ders dışı etkinliklerin planlanması da Mis Koleji programının amaçlarından birini oluşturmaktadır.

  Mis Koleji Eğitim Modeli’nde, bireysel farklılıklar her zaman gözetilerek buna göre öğretim ve planlamalar yürütülür.Akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuz, her bir öğrencinin zeka türü, öğrenme şekli , ilgileri, ihtiyaçları ve özel yeteneklerini dikkate alarak uygulayacakları test ve argümanlarla sürecin işleyişinde alınan yolun sürekli takipçisi olacaktır. Sınıfın ötesinde olan özel yetenekli çocuklar için zenginleştirilmiş öğretim içeriklerini sınıf içidestek eğitimi ortamları ile oluştururken farklı sebeplerle yavaş öğrenen öğrencilerimiz için gerekli çalışmalar anında sağlanacaktır.

  Sizleri okulumuzda Mis Kolejinin çok özel bir kaynakçasıyla tanıştıracağız. Konu anlatımlarının ve test çözümlerinin dersleri, dersiMİS video kanalıyla sunumu hem web sitemizden hem de mobil uygulamamızdan gerçekleşecektir. Bu eğitimler, MİS Eğitim Modeli temel alınarak yapılacaktır.

  Sanatın, bireyin kişilik gelişimini nasıl şekillendirdiğini bilen anlayışla oluşturulan Mis Koleji eğitim modeli, “Her öğrencinin en az bir enstrüman çalması!” hedefiyle yola çıkıyor. Bu kapsamda piyano, keman,

  gitar ve bağlama öğrencilerimizin tercihine sunularak geleceğin avukat, doktor, mühendis, sporcu veya sanatçılarının mesleki yaşamlarına bir de bu sıfatı ekleme misyonunu taşıyoruz.

  Kendi proje etkinlikürünü olan sergilerini oluşturmanın yanında, ulusal ve uluslararası proje fikirleri oluşturmanın temelleri ve yeşerecek filizleri Mis Kolejinde gözlemlenecektir.

  Her sabah, tüm okulun katılacağı eğlenceli sabah sporuyla güne zinde başlamayı ve bu konuya sadece ders olarak değil sporu yaşam tarzı haline getirme arzusuyla baktığımızı belirtmek istiyoruz. Geliştirilen projeler, Mis Koleji öğrencilerinin bireysel özellikleri dikkate alınarak seçilecek ve MİS öğrencilerine özel olacak.

  Sık sık yapılacak kazanım değerlendirme çalışmalarında elde edilen istatistiki veriler grafiklendirilerek veliye ve öğrenciye hem görsel hem yazılı sunulacaktır. Bundan sonraki sürecin ilerlemesi her öğrenciye önceden belirlenmiş eğitim koçları ve rehberlik servisi vasıtasıyla hazırlanmış etüt programı refakatinde gerçekleşecektir. Kazanım sağlanamayan veya eksik olan konular hemen tespit edilerek bu öğrencilere bire bir etüt programı uygulanacaktır.

  Bu bağlamda çocuğunuzun güvenliğini ve ortaya koyduğu ürünleri her an sizinle paylaşmak istiyor ve bu konudaki şeffaflığımızı (önceden belirlenen yerler ve aile izinleri doğrultusunda) tüm uygulamaları içinde barındıran mobil (e-portfolyo) uygulamamızla taçlandıracağımızı belirtiyoruz.

  Mis Koleji Eğitim Modeli’nde, kişisel farklılıklar her zaman gözetilerek buna göre bireyselleştirilmiş planlamalar yürütülür.Akademisyenlerden oluşan bilim kurulumuz, uygulayacakları test ve argümanlarla sürecin işleyişinde alınan yolun sürekli takipçisi olacaktır.

  21. yüzyılın ihtiyaç duyduğu insan tipinin farkında olarak, 21. Yüzyılın öğretimde temel aldığı becerileri kazandırmak için, bilimin, teknolojinin, mühendislik ve matematiğin temellerini doğru zamanda atacağımızı taahhüt eder;
  Sizleri, MİS Eğitim Modeliyle tanıştırmak için sabırsızlandığımızı bildirir, saygılar sunarız.

Mis Koleji

4

Eğitim Proğramı


550

Öğrenci


45

Eğitim Kadromuz


4

Yıl